O společnosti Víno Rakvice s.r.o.


Víno Rakvice s.r.o.Firma Víno Rakvice s.r.o. byla založena v červnu roku 2004, ale první kroky začínají mnohem dříve v zemědělské prvovýrobě, kde se získávaly praktické zkušenosti v oblasti agrotechnického vedení vinic.

S rozvojem a výraznou propagací vinohradnictví a vinařství v České republice nám narůstaly dlouhodobé praktické zkušenosti ve vinohradnickém a vinařském oboru a zároveň jsme měli možnost pracovat v naší obci u významných vinařských firem.

Jsme jednou ze společností, která se ubírá směrem kvalitního a moderního zpracovávání hroznů, z nichž získává přívlastková a jakostní vína s jedinečným charakterem.

Ve víně lze vytušit šetrný přístup, který začíná výběrem vhodné suroviny, pokračuje zvolením správného technologického postupu a vložením myšlenky a duše vinaře.

Charakteristika společnosti

Naše společnost sídlí v obci Rakvice, která je součástí Velkopavlovické vinařské oblasti a je úzce spjata s vinařstvím, jehož kořeny sahají až do roku 1886. V té době do Rakvic přišel praděd nynějšího majitele firmy a i když on sám nežil dlouho, jeho syn Oldřich pak začal pěstovat vinnou révu především v trati Krefty, trati, která má svou historii a která je výjimečná především odolností vůči jarním i zimním mrazům. Vinice v této lokalitě, které pak byly předávány dalším generacím jeho následovníků, jsou trvalým zdrojem kvalitní suroviny pro výrobu bílých i červených vín.

Svahovité pozemky, půdní složení a zejména klimatické podmínky nejen v této trati, ale i v tratích Kozí horky a Trkmansko, umožňují reduktivním řezem a odbornou prací ve vinicích docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů jako základ pro výrobu kvalitního vína. V těchto viničních tratích je pěstováno široké spektrum odrůd bílých i červených vín.

Mezi ostatními vinaři se můžeme prezentovat sortimentem odrůd jakostních vín, které nabízíme svým klientům.